Türkiyeden Haberler

Arap Alevileri El Kaide saldırılarını kınadı

İzmir Arap Alevi Gençlik Meclisi, son dönemde Ortadoğu’da Alevi halkına yönelik artan El Kaide saldırılarını, protesto etti.
İzmir Arap Alevi Gençlik Meclisi, El Kaide saldırılarını protesto etmek için Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesinde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Çok sayıda yurttaşın katıldığı ve üzerinde Türkçe ve Arapça “Katliamlara sessiz kalmak suça ortak olmaktır” yazan pankartların açıldığı eylemde, “Savaşa hayır barış hemen şimdi” ve “Emperyalizm yenilecek direnen halklar kazanacak” sloganları atıldı.

Gençlik Meclisi üyesi Süleyman Ceylan, Ortadoğu’da İslam devleti hedefiyle saldıran cihadist DAİŞ ve aşırı dinci örgütlerin, Ortadoğu’yu parçalamak isteyen güçlerin kuklası haline geldiğini ifade etti. El Kaide’nin Lübnan’ın kuzeyinde bulunan Trablusşam kentinin Alevi mahallesi Jebel Muhsin’i hedef aldığını ve 9 Alevi’yi katlettiğini hatırlatan Ceylan, Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırıyı da kınayarak, “Ortadoğu’yu kana bulayan gericilerin batıda ifade hedef alan bu saldırısını da şiddetle kınıyoruz. Haksızlığa başkaldıran tüm insanlığın ortak sorunu için savaşa dur demeliyiz” dedi.

http://www.diclehaber.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün