Türkiyeden Haberler

Balıkesir Burhaniye Cemevi Açılışa Hazırlanıyor

Burhaniye Alevi Kültür Derneğinin Hacıahmet Mahallesi, Kızıklı yolu üzerinde yaptığı Cem ve Kültür evinin açılış hazırlıkları yapılıyor.

Çevre düzenlemesinin devam ettiği Cem ve Kültür evinin açılış töreni 19 Ağustos Çarşamba günü saat 17.30’da yapılacaktır.

Dernek Başkanı Durmuş Türkmen’den alınan bilgiye göre Cem ve Kültür Evinin bitimine az kaldığı ve kısa zamanda noksanları tamamlanacağını söyledi. Dernek Başkanı Durmuş Türkmen şu bilgileri verdi. “ 18 Haziran 2014 tarihinde temelini attığımız binamızı kısa zamanda bitirmek üzereyiz. Bir yılda bu kadar yol aldık. Çok geniş çevrelerden maddi ve manevi destek aldık. Üyemiz olan veya olmayanlar her zaman fedakarlık gösterdiler. Hep bizim yanımızda oldular. Bizler de yönetim kurulu olarak, yakın ilgilenen kişiler olarak, kimsenin umudunu kırmadık. Bizlere olan güvenlerini sarsmadık. Herkesin eleştirilerine karşı açık olduk. Hiç kimseyi dışlama, öteleme gibi bir tavır içine girmedik. Herkese eşit mesafede çalışmalarımıza devam ettik. Hesaplarımız, muhasebemiz hep açık tutuldu.

Bu kadar kısa zamanda hedefe ulaşmamızın nedeni de karşılıklı güvendir. Üyelerimiz ve dostlarımız bize, bizde onlara güvenerek adım attık. Sonuçta da başarılı olduk. Bu başarımızı da dostlarımızın ve üyelerimizin iyi niyet ve samimiyetlerine borçluyuz. Herkesin emeğine, yüreğine sağlık.

Aynı samimi ve dostça duygularla, herkesi 19 Ağustos Çarşamba günü saat 17.30 da yapılacak açılış törenine bekliyoruz. Davetiye dağıtıyoruz. Davetiye ulaştıramadığımız kişi ve kurumları da sizin aracılığınızla davet ediyoruz. Dostlarımızın böyle güzel bir günde yanımızda olmalarını istiyoruz. Bu sevinci hep beraber yaşamak istiyoruz. Açılışta söylediğim sözü de unutmadık. Bu mekandan Burhaniye’de bulunan sivil toplum örgütleri de yararlanabilecekler. Herkese kapımız açık. Bizim değil, hepimizin yeri olacak,”dedi.

http://haber.piryolu.net/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün