Türkiyeden Haberler

Müslüm Doğan:“Şeboydahil herkes bilmektedir ki bu ülkede kandan beslenen bir parti varsa o da en başta AKP’dir”

HDP’ye ve HDP seçmenlerine hakaret eden AKP İzmir Milletvekili Cemil Şeboy’a HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan yanıt verdi. AKP’nin yeniden tek başına iktidar olabilmek için kan akıtmaktan çekinmediğine belirten Doğan,  “Şeboydahil herkes bilmektedir ki bu ülkede kandan beslenen bir parti varsa o da en başta AKP’dir. Kendi iktidarları uğruna gencecik çocukları cepheye sürenler ve onların kanı üzerinden yeniden tek başına iktidar olabilmeyi amaçlayanlar HDP’yi eleştirecek son kişilerdir” dedi.

Doğan, Şeboy’un “herkesin bildiği gerçekleri ters yüz ederek kendince siyaset yapmaktadır. Şeboy, demagoji yapan ucuz bir siyasetçi olduğunu ortaya koymuştur. En ucuz siyaset yapma biçimi olan demagojiye sarılmaktan başka bir şey yapamayan AKP milletvekilleri akan kana dur demedikçe bu savaşın en büyük sorumlularından biri de kendileri olacaktır” diye konuştu.

Doğan’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:
Türkiye, 7 Haziran’da önemli bir sınavdan geçti. Seçmen, 13 yıldır ülkeyi tek başına yöneten AKP’ye ‘dur’ dedi. Seçim sonuçlarına göre iktidarı paylaşması gereken AKP, diktatörlük ve saltanat heveslisi, sözde tarafsız bir Cumhurbaşkanının hezeyanları nedeniyle yeniden nasıl tek başına iktidar olabilecekleri üzerine kafa yoruyor.
AKP, bunun için yeniden bir seçim yaparak ve bu seçimde belki bir kısım milliyetçi oyları alabilmek için savaş başlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP iktidar hırsı uğruna çözüm sürecinden vazgeçip, ülkeyi şiddet sarmalının içine soktu.

Bu durum karşısında biz HDP olarak “Size savaş yaptırmayacağız” dedik ve tüm enerjimizi barış için harcadık. Sadece biz değil bu ülkede barış isteyen herkes bu oyunun farkına vardı ve barış için sesini yükseltti. Bu kapsamda Barış Bloku kuruldu. Bu blok içinde bizim dışımızda sivil toplum örgütleri, sendikalar ve CHP milletvekilleri de var. Bu barış girişimine destek veren herkese teşekkür ediyorum.

HDP’Yİ SON ELEŞTİRECEK KİŞİLER
Barış Bloku bileşenleri 22 Ağustos’ta İzmir’de miting yaparak AKP’nin savaş politikalarına karşı demokratik tepkilerini gösterecek. Seçimlerde çözüm süreci üzerinden de oy isteyen AKP’den de barışa destek verecek yürekli milletvekilleri çıkmasını beklerdik. Ancak böyle bir ses çıkmadığı gibi AKP İzmir Milletvekilleri bir basın toplantısı düzenlemiş hem partimizi hem de Barış Bloku içinde yer alan CHP milletvekillerini eleştirmişlerdir.
Hatta AKP Milletvekili Cemil Şeboy şu cümleleri kurmaktan çekinmemiştir:
“Bir ayağı parlamentoda bir ayağı dağda olan sonra da barıştan söz eden HDP’yi anlıyorum ama ona payanda olan CHP vekillerini anlamıyorum. Şu anda ölen askerlerimiz, sivil insanlarımız var. Bu sivil insanların kanında hepsinin parmak izi vardır. Hatta HDP’ye oy verenlerin de vardır.”
Şeboydahil herkes bilmektedir ki bu ülkede kandan beslenen bir parti varsa o da en başta AKP’dir. Kendi iktidarları uğruna gencecik çocukları cepheye sürenler ve onların kanı üzerinden yeniden tek başına iktidar olabilmeyi amaçlayanlar HDP’yi eleştirecek son kişilerdir.

UCUZ SİYASETÇİ
Şeboy, herkesin bildiği gerçekleri ters yüz ederek kendince siyaset yapmaktadır. En ucuz siyaset yapma biçimi olan demagojiye sarılmaktan başka bir şey yapamayan AKP milletvekilleri akan kana dur demedikçe bu savaşın en büyük sorumlularından biri de kendileri olacaktır.

Son dönemlerde partimize oy veren seçmenlere yönelik bir hakaret kampanyası başlamıştır. Şeboy, bu kampanya kapsamında kendisine rol düştüğünü zannetmiş olacak ki bu faşizan koroya katılmıştır. Seçmenlerimize hakaret edenler demokratik olgunluğa erişememiş kişilerdir.

İZMİRLİLER BARIŞ İSTİYOR
7 Haziran seçimlerinde partimize büyük destek veren İzmirlilere bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum. Biliyorum ki İzmir halkı Şeboy gibi düşünenlerin aksine barış istemektedir. Bunun için 22 Ağustos’ta düzenlenecek barış mitingine tüm İzmirlileri davet ediyorum.

http://www.egeninsesi.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün