Türkiyeden Haberler

Cemevinde saldırı iddiası

Cemevinde yönetici Hüseyin Hayati Doğan’ın bir kadını tartakladığı iddia edildi. Vakıf, cemevinin provakatif grup tarafından işgal edildiğini söyledi.

Gülsuyu sakinleri, esnaf ve köy dernekleri ile Cem Vakfı arasında Cemevi Yönetimi nedeniyle aylardır gerginliğe sahne olan Cemevi şimdi de dayak ve saldırı iddialarıyla gündemde. Fiilen iki yönetimin bulunduğu Cemevinde Cem Vakfı’na bağlı yönetimin Genel Başkanı Hayati Doğan’ın geçen günlerde 66 yaşındaki Kadife Çakmak’ı tartakladığı öne sürüldü. Mahalleli tarafından seçilen yönetimin üyelerinden Sebahattin Doğan tartaklama olayını doğrularken, “Geçen gün bir cenaze vardı, Cem Vakfı’nın atadığı yönetici Hüseyin Hayati Doğan da oradaydı. Ne olduğunu Kadife Çakmak’ı hızlıca duvara doğru itti” diye konuştu. Olayı görenlerin duruma tepki gösterdiğini söyleyen Sebahattin Doğan, buna rağmen Hayati Doğan’ın kendisinden, mahalle muhtarından ve Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Baki Düzgün’den şikâyetçi olduğunu söyledi.

HALKA ÇETECİ DEDİLER
Cem Vakfı’nın kendilerine karşı bir karalama politikası başlattığını söyleyen Doğan “Cem TV’den ve Radyo’dan Gülsuyu halkını işgalci çete olarak gösterdiler, ilgili makamlara gelin bu işgalcileri buradan çıkarın gereğini yapın dediler, burada yaşayan insanlar artık Vakıf’tan bir yönetim istemiyor” dedi.

CEMEVİ BOŞALTILSIN
Cem Vakfı ise yaşananların ardından bir açıklama yayınladı. Açıklamada Gülsuyu Cemevine yapılan saldırıyı kınadıklarını belirten Cem Vakfı “Toplumsal huzuru bozmaya ve kargaşa çıkarılmaya çalışıldığını” söyledi. Vakıf ilgili makamları bir an önce göreve çağırarak, “İşgal edenleri derhal yargı önüne çıkartarak cezalandırılmasının sağlanmasını istiyoruz. Vakit geçirmeden!” ifadelerini kullandı.

www.birgun.net

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün