Türkiyeden Haberler

Çorum Alevileri: Artık oyumuz HDP’nin

Yıllardır bu bölgelerde alternatifleri olmadığından sistem partilerine oy verdiklerini anlatan ve kendi kendilerine çalışma yürüten Çorumlu köylüler, “Artık oyumuz HDP’nin” dedi.

Çorum merkeze bağlı Alevi köyleri, “Artık yeter” diyerek, HDP’ye desteklerini açıkladı.

Çorum merkeze bağlı, çoğunlukta Alevilerin yaşadığı Ortaköy, Fındıklı, Selamoğlu, Kızılkaya, İncesu ve Cevizli köylüleri HDP’nin Yeni Yaşam çağrısına olumlu cevap verdi. Yıllardır bu bölgelerde alternatifleri olmadığından sistem partilerine oy verdiklerini anlatan ve kendi kendilerine çalışma yürüten Çorumlu köylüler, “Artık oyumuz HDP’nin” dedi.

ANF olarak Çorum’un köylerinde seçimin nabzını tuttuk…

‘CHP’NİN POLİTİKALARI İLKEL; ARTIK YERİMİZ HDP’

Çelebi Benler (55): Türkiye’nin kurtuluş yolu HDP’den geçiyor. Bu barajı yıkıp tarumar edeceğiz. CHP’nin ilkel politikaları artık iş götüremez, onun oylarını da alacağız. Biz zaten Cumhurbaşkanlığı seçiminde de çalışmamızı kendimiz yaptık. Bu seçimde arkadaşlarla ortak çalışacağız. Çorum’da Alevilerin artık bir yeri var, o da HDP’dir.

Kiraz Ardıç (45): Yıllardır başka parti yoktu, biz de CHP’ye oy veriyorduk. Ama artık bizimkiler var, onlara oyumuzu vereceğiz. Umarım barajı geçeriz. Köylünün, Alevinin, Kürdün yanında olan HDP’den başka kimse de yok; hepsi seçimden seçime ağzına alıyor bizi.

Ethem Çolak (31): Daha önce CHP’ye oy veriyordum. Hep sol bir parti gibi gördüm. Kılıçdaroğlu gelince de, Alevi diye çok heyecanlandım ama onun da diğerlerinden hiçbir farkı yok. Yıllardır Çorum’a da, köylerimize de yatırım yapmadılar. Yollarımız bile yeni yapıldı. Bundan sonra ben de HDP’deyim. Artık diğerlerine güvenmiyorum.

‘BARIŞ VE YOKSULLUK İÇİN HDP’

Hasan Yılmaz (38): “Köylerimiz ve Çorum perişan halde, işsizlik almış başını gidiyor. Eskiden çiftçilikle karnımızı doyurabiliyorduk ama şimdi yetmiyor bize. Daha önce onlara oy verdik, artık HDP’ye vereceğiz. Barış süreci devam etsin, yoksulluk kalksın, işçiler hakkını alsın diye herkes HDP’ye oy vermeli.”

Meliha Aydın (65): Köyümüzün yolları bile yoktu, yeni yapıldı; seçim geliyor diye. Bunların neyine güvenelim daha? Önceden oyumuz boşa gitmesin diye CHP’ye oy veriyorduk, artık vermeyeceğiz. Yeter artık! Aleviler uyandı, birlik oluyoruz artık. Biz burada 5 ev HDP’ye oy vereceğiz.

Hanım Tunç (81): Çorum olaylarında da bize kimse sahip çıkmadı. Halen de kimse sahip çıkmıyor. Ama artık bizim partimiz kuruldu, yerimiz var. Geç oldu ama olsun. Oyumu HDP’ye vereceğim.

‘HDP SIRTIMIZI YASLAYACAĞIMIZ PARTİ’

Güllü Madik (50): HDP artık bizim partimiz. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de oy verdik, köyümüzde çalışmamızı biz kendimiz yapıyoruz zaten ama arkadaşlar da gelince bir moral oldu bizim için. Artık bıktık diğerlerinden. Bizim Alevi köyleri hep buralarda dışlandı. Katliama uğradık, kimse sahip çıkmadı. Artık sırtımızı yaslayacağımız yer var.

Dudu Eryılmaz (71): Oğlum yurtdışından aradı, ‘HDP’den başkasına oy vermeyin’ diye. Ben de onu dinledim, bir önceki seçimde Demirtaş’a oy verdim. Sonra televizyonda izleyince onu da partisini de çok sevdim, artık oyum HDP’nin. Yıllardır bu köyler sahipsiz, kimse destek olmaz bize. Cemevini bile kendimiz yaptık.

‘CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDEKİ OYUMUZU ARTIRACAĞIZ’

Hasan Ali Kılıç (72): Yıllardır bu köyde yaşıyorum. Yaşlıyım, emekli maaşım yetmiyor bize. Her geçen gün her şey daha pahalı oluyor. Bunlara daha nasıl oy vereyim? Ecevit dönemini de hatırlıyorum, o da kötü dönemlerdi. Artık yeni sol partilere ihtiyaç vardı. HDP’nin kurulması çok iyi oldu. Alevilerin, Kürtlerin artık bir partisi var. Köyde geçen seçimde kendi kendimize çalıştık, 20 oy çıkardık. Şimdi bunu arttıracağız.

http://www.firatnews.com/

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün