Avrupadan Haberler

Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA): “HDP’nin yanında zalime karşı duralım”

Avrupa Demokratik Alevi Federasyonu FEDA, Amed’te ki saldırıyı kınadı.

FEDA yaptığı açıklamada “dün Sivas’ta-Madımak’ta insanlarımızı diri diri yakanlar bugün Erzurum’da Amed’te çirkin yüzlerini gösterdi“ diyerek hayatını yitirenleri “demokrasi şehitleri’ olarak niteledi.

90 yıllık zulüm iktidarına ve HDP’ye karşı girişilen saldırılara karşı en büyük cevabın yarın, 7 Haziran günü sandıkta verileceğini belirtilen açıklamada FEDA, “AKP ve onun diktatör cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğanın zihniyeti ile Muaviye-Yezit zihniyeti aynıdır“ diyerek bütün halklarımızı ve inançlarımızı HDP etrafında kilitlenmeye çağırdı.

Başta Aleviler olmak üzere mazlumların cephesi olan HDP’yi bu saldırılara karşı sahiplenmeye çağıran FEDA, “zalimlerin sonu yakındır“ dedi.

Seyid Rıza’nın “biz de sizin önünüzde diz çökmeyip boyun eğmeyeceğiz“ sözünü hatırlatan FEDA, “HDP’ye sahiplenmek Pir Sultanlara, Hallac-ı Mansurlara, Seyid Nesimilere, Seyid Rıza ve torunlarına sahiplenmektir“ dedi.

“Amed’teki saldırıyı şiddetle kınıyoruz“ denilen açıklamada devamla FEDA, “halklarımız ve inançlarımız arasına geçmişte nifak sokmak isteyen anlayış artık iflas etmiştir ve kardeş Amed halkının yanında olduğumuzu belirtiyoruz“ dedi.

Avrupa Demokratik Alevi Federasyonu FEDA, “7 Haziran‘ı hesap sorma günü olarak görelim ve mazlumun, HDP’nin yanında zalime karşı duralım“ çağrısı yaptı.

HABER MERKEZİ – ANF

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün