Avrupadan Haberler

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu:”HDP yalnız değildir!”

Hz.Hüseyin ve yoldaşlarına Kerbeleda zulmeden , Nesiminin derisini yüzen , Dersimde Kızılbaşları katleden , Maraşta, Çorumda ve Sivas’ta Alevileri katleden, Roboskide Kürtleri öldüren , Ortadoğuda ortakları IŞID teröristleri ile barbarca insan öldüren bu bozuk düzen ve iktidar sahibi AKP hükümeti tarihsel misyonunu sürdürebilmek için provakasyon ve katliamlarına devam ediyor.

Diyarbakır HDP mitinginde patlatılan bomba Türkiyeyi karanlık yarınlara götürmek isteyen zihniyetin planlı bir saldırısıdır.

Patlamada yüzlerce insan yaralanmış ve henüz belli olmayan sayıda insan öldürülmüştür.Bu saldırının , yaralanan ve katledilen insanların siyasi sorumluluğu AKP hükümetindedir.Bu saldırı tüm Türkiyedeki halkların ve inançların kardeşliğine ,eşitliğine karşı düzenlenmiştir.

AKP hükümeti şunu iyi bilmelidirki ; HDP ve temsil ettiği tüm renkler yalnız değildirler! Bu saldırı,AKP hükümetinin iktidardan güç kaybetme sürecinin hızlandığının kendileri tarafindan kabul edildiğinin somut sonucudur.

Bizler Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu olarak bu saldırıyı kınıyoruz. Patlamada yaşamlarını yitiren Canlarımıza rahmet ve kederli ailelerine sabır diliyoruz. Yaralanan Canlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Bu bozuk düzen halklara kefen giydiremeyecetir. Hepimizin özlemini duyduğu demokrasi ve barış ortamı ortak mücadelemiz ile aydınlık bir Türkiyeye dönüşecektir.AKP iktidardan düşecek ve demokratikleşme süreci hızlanacaktır. Provakasyon ve saldırılara karşı verilecek en doğru cevap 7 Haziranda oy kullanmak ve AKP iktidarını sandığa gömmek olacaktır.

HDP yalnız değildir!

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün