HaberlerTürkiyeden Haberler

Dersim PSAKD’dan “Dersim Belediyesi Açıklaması”

Dersim Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Belediye için Basına Kamuoyuna açıklamada bulundu.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Dersim Şube Başkanı Ekber Kaya’nın yeni bir cemevi yapılmasıyla ilgili belediyeden yer tahsisine ilişkin talebi meclis gündemine geldi. Meclisi ikiye bölünerek tartışma devam etti.

Dersim Belediyesi mart ayı meclis toplantısının ilk oturumu bugün gerçekleştirildi. Gündemin üçüncü maddesinde Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Dersim Şube Başkanı Ekber Kaya’nın yeni bir cemevi yapılmasıyla ilgili belediyeden yer tahsisine ilişkin talebi görüşüldü.

Oylamada Fatih Mehmet Maçoğlu, Serda Göçer, Berkay Gündoğan ve Haydar Demir söz konusu alanın Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Dersim Şubesine tahsis edilmesi yönünde oy kullandı. Damla Çınar, Canan Ay Doğan, Mustafa Yıldırım, Cafer Tosun, Seydali Bulut, Nurgül Yalay, Yaşar Çiçek ve Cömert Yoltay ret ve Alişan Işık ise çekimser kaldı.

DERSİM PSAKD: “MECLİS ÜYELERİ BU HATALARINDAN DÖNSÜN!

Dersim gibi Alevilerin inanç merkezi olan bir yerde, Alevi Kızılbaş toplumunu temsil eden bir Cemevi bulunmaması, acı gerçekliğimizdir. Bu talebin meclise kadar gelip de ret oyuyla karşılaşılması toplumumuz açısından ayrıca üzücü olmuştur. Umarız bir sonraki toplantıda ret oyu veren meclis üyeleri bu hatalarından dönerler ve olumlu sonuç alırız.

Takdiri tüm Dersim halkının ve Alevi toplumunundur.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Dersim şube yönetimi

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün