Türkiyeden Haberler

Din öğretmeninden çocuklara: ‘Cinler musallat olur’, ‘Alevi olan el kaldırsın’

Mehmet Çekin İlkokulu din öğretmeni, çocuklara “Banyoya yalnız ve çıplak girmeyin, cinler musallat olur” deyince çocukların ruh sağlıklarında bozulmalar başladı. Din öğretmeni bununla da kalmadı, sınıftaki öğrencileri Alevi-Sünni diyerek ayırdı

Ankara Tuzluçayır’daki Mehmet Çekiç İlkokulu’nun din öğretmeni, zorunlu din derslerinde gerici içeriği ve Sünni mezhepçiliği aşılayarak çocukların ruh sağlıklarının bozulmasına ve kendi aralarında sorunlar yaşamasına yol açtı. Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisi’ne ulaşan veliler, din öğretmeninin derste yaptıklarını aktardı.

‘Banyoya çıplak girmeyin, cinler musallat olur’

Velilerin aktardığına göre geçtiğimiz dönem 5. sınıflara giren din öğretmeni çocuklara cinler hakkında yaptığı konuşmada “Banyoya yalnız ve çıplak girmeyin, cinler musallat olur” telkininde bulundu.

Öğretmenin anlatımları üzerine önce kendi aralarında, ardından aileleriyle konuşan çocukların, evlerinde bir odadan diğerine geçerken korktukları, odalarda tek başlarına kalırken korktukları görüldü.

Öğretmenler ise okuldayken bir çocuğun ışığı kapaması üzerine bazı çocukların çığlık atarak ve korku içinde kaçışarak hareket ettiğini de gözlemledi.

Alevi öğrencilere parmak kaldırttı

Okulda geçtiğimiz hafta yapılan veli toplantısında ise din öğretmeninin yeni bir olayı açığa çıktı. Çocukların ailelerine aktarımlarına göre din öğretmeni öğrencilere “Sınıfta Alevi olan var mı?” diye sordu ve Alevi olanların parmaklarını kaldırmalarını istedi. Kimi öğrenciler ise Alevi olmayan arkadaşlarının rencide olabileceğini düşünerek parmaklarını kaldırmadı.

Din öğretmeni reddetti: ‘Kendileri parmak kaldırdı’

Veliler bu soru üzerine din öğretmeniyle görüştü. Din öğretmeni ise çocuklara böyle bir soru sormadığını, Alevi çocukların kendiliğinden parmaklarını kaldırdığını savundu.

Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisi, söz konusu din öğretmeni ile ilgili gerekli adımları atacaklarını, okullardaki gerici, mezhepçi, baskıcı uygulamaların takipçisi olacağını açıkladı.

Sendika.Org/ Ankara

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün