Türkiyeden Haberler

Fethiye’de cemevi tartışması

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde belediye ait binanın cemevine dönüştürülmesi talebine aynı binada kahvehane bulunduğu gerekçesiyle itiraz geldi. Cemevine ilişkin karar Nisan ayı toplantısında verilecek.

Fethiye Belediye Başkanı DP’li Behçet Saatcı başkanlığında toplanan Fethiye Belediye Meclisi, CHP’li meclis üyesi Ahmet Selim Yücel’in gündeme getirdiği, Foça Mahallesi’nde mülkiyeti belediyeye ait binanın tadilattan geçirilerek cemevine dönüştürülmesi önerisini görüştü. Meclis üyesi Yücel, belediyeye ait arsada bulunan binayı, Alevi yurttaşlarla birlikte imece usulüyle tadilattan geçirip, cemevine dönüştürmek istediklerini söyledi.

Foça Mahallesi için 2013 yılında aynı binada cemevi ve cami projesi hazırladıklarını ve onay beklediklerini anlatan Başkan Saatcı ise talep edilen binayı cemevi için tahsis edip, tadilata destek verebileceklerini kaydetti.

‘İBADETHANE İLE KAHVEHANE AYNI BİNADA OLMAZ’

Öneriye itiraz eden Ak Partili meclis üyesi Onat Akdu, talep edilen binada muhtarlık ve kahvehane olduğunu anlattı. İbadet yerinde kahvehane olamayacağını belirten Akdu, cemevi inşası için yeni bir arazi tahsis edilmesi gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine cemevi talebinin Nisan ayında yapılacak toplantıda görüşülmesi kararlaştırıldı.

Ergün TOS / FETHİYE (DHA)

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün