Türkiyeden Haberler

Fişleme listesi Bingöl Emniyeti’ni karıştırdı

Bingöl Emniyet Müdürlüğü’nde görev yaptığı belirtilen 124 polis memuruna dair tutulmuş bir fişleme listesi, bir sosyal medya platformunda yayımlandı. Listede isimleri yer alanların yanına “Alkol alır, asi”, “ihraç edilmeli”, “himmeti tam”, “uzaklaştırılmalı, Alevi” ve “bize yakın, kazanılmalı” gibi notların yer aldığı fişlenme listesinin eski Emniyet Müdürü Ercan Taştekin tarafından tutulduğu ileri sürüldü.

Bingöl Emniyet Müdürlüğü, bugün Facebook’ta yer alan “Polis Memurları Dayanışma Grubu” adlı grubun sayfasında bir fişleme listesi yayımlanması sonrası çalkalandı. Yayımlanan listelerde, Emniyet Müdürlüğü’nde görev yaptığı belirtilen 124 polis memurunun isimleri ile karşısında onlara dair tutulmuş notlar yer aldı.

Listelerde polis memurlarının isimlerinin karşısında, “uzaklaştırılmalı”, “aktif katılımı var”, “kazanılır”, “uzaklaştırılmalı, Alevi”, “alkol alır, asi”, “ihraç edilmeli”, “aktif himmeti tam”, “aktif rütbesi yükseltilmeli”, “aktif yurt dışı bizden referanslı”, “himmeti tam”, “alkol alır, ailesinden problemli”, “kızlara zaafı var, uzaklaştırılmalı” ve “bize yakın, kazanılmalı” gibi görüşler yer alıyor.

Bingöl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde bir bilgisayardan alındığı iddia edilen listelerin, kentte 7 Eylül 2012 ile 30 Nisan 2014 tarihleri arasında Emniyet Müdürü olarak görev yapan ve 30 Nisan’da görevinden istifa eden Ercan Taştekin tarafından hazırlandığı iddia edildi.

Listelerin yayımlanması sonrası, listede isimleri yer alan polisler, Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek nöbetçi savcılığa suç duyurusunda bulundu.

http://www.ozgur-gundem.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün