Türkiyeden Haberler

‘Gerekirse meclis önünde otururuz’

Zorunlu din derslerine ve eğitimde gericileşmeye karşı Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) her pazar günü İnsan Hakları Anıtı önünde gerçekleştirdiği oturma eyleminin 14’cüsünü yaptı. Haftalardır seslerini duyurmaya çalıştıklarını söyleyen PSAKD Ankara Şube Başkanı Mustafa Tam, “Bizim taleplerimizi görmemekte ısrar ediyorlar. Sesimizi duyurmak için gerekirse Meclis önünde oturma eylemlerine başlayacağız” dedi.

Zorunlu din derslerine ve eğitimde gericileşmeye karşı Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) her pazar günü İnsan Hakları Anıtı önünde gerçekleştirdiği  oturma eyleminin 14’cüsünü yaptı. Haftalardır seslerini duyurmaya çalıştıklarını söyleyen PSAKD Ankara Şube Başkanı Mustafa Tam, “Bizim taleplerimizi görmemekte ısrar ediyorlar. Sesimizi duyurmak için gerekirse Meclis önünde oturma eylemlerine başlayacağız” dedi.

Zorunlu din derslerinin kaldırılması ve eşit yurttaşlık taleplerinin karşılanması için her pazar günü İnsan Hakları Anıtı önünde oturma eylemi yapan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği üyeleri, pazar buluşmalarının 14’cüsünü gerçekleştirdi. “Zorunlu din derleri kaldırılsın”, “Eşit yurttaşlık istiyoruz” ve “AKP elini inancımdan çek” sloganı atan üyeler, ilerleyen günlerde de talepleri karşılanmazsa, önce Güvenpark’ta, sonra da Meclis önünde oturma eylemleri başlatacaklarını duyurdu.

‘HAFTALARDIR SESİMİZİ DUYURMAYA ÇALIŞTIK’
Haftalardır taleplerine hükümetten bir yanıt gelmediğini söyleyen  PSAKD Ankara Şube Başkanı Mustafa Tam, eşit yurttaşlığın hakları olduğunu, bunun içinse inanç özgürlüğünün kendilerine sağlanması gerektiğini söyledi. “Bizim taleplerimizi görmemekte ısrar ediyorlar. Haftalardır oturma eylemi yapıyoruz. Sesimizi duyurmak için gerekirse Meclis önünde oturma eylemlerine başlayacağız” diyen Tam, zorunlu din dersleri ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kaldırılmasını istedi. Tam, Cemevleri’nin de yasal statüye kavurması gerektiğini de ifade etti. Ayırıca eylemde 8 Şubat’ta  Alevi örgütlerinin İstanbul’da düzenleyeceği “Eşit yurttaşlık” mitingine çağrı yapıldı. (AnkaraEVRENSEL)

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün