Türkiyeden Haberler

HDP’nin Diyarbakır Zaferi Katledilen Canlara Adandı

Seçimlerde Diyarbakır’da ciddi bir fark atarak zafer kazanan HDP, kentteki zaferini 5 Haziran’da bombalı saldırıda yaşamını yitirenlere adadı.

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı, HDP ve DBP yöneticileri kentteki kutlamalardan önce bombalı saldırıda yaşamını yitirenleri, saldırı yaşanan noktada andı.

‘AKP hükümeti bu saldırının baş sorumludur’

Burada konuşan HDP’nin Diyarbakır milletvekili adayı İdris Baluken, yüz binlerce yurttaşın katıldığı bir miting alanına bomba yerleştirilerek bir katliam amaçlandığını belirterek şöyle devam etti:

“Bu patlamanın ardından Diyarbakır sokaklarından başlayarak tüm Türkiye’ye yayılacak bir kaos planladılar. Partimizi açık bir şekilde tehdit eden, partimizin baraj altında kalması için her türlü provokasyon girişimde bulunan bu ülkenin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP hükümeti bu saldırının baş sorumludur.

“Bundan sonra Türkiye’de siyasi profil ne olursa olsun nasıl bir koalisyon kurulursa kurulsun Diyarbakır’ın verdiği mesajı iyi okumaları tavsiyesinde bulunuyorum.”

Katliam yerinde anıt dikilecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı ise, “Bombanın patladığı yerde hem yitirdiklerimizi anmak hem de bu saldırıyı kalıcı olarak lanetlemek için buraya bir anıt inşa edeceğiz” dedi.

http://www.imctv.com.tr/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün