Türkiyeden Haberler

Hubyar Sultan: Başkanımızı Meclise uğurluyoruz

Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Kenenoğlu’nun HDP listelerinden İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı olmasının ardından dernek başkanlığına seçilen Aydın Deniz yazılı açıklama yaptı.

“Özellikle önümüzdeki süreçte Türkiye’nin yeniden şekillenmesi yeni Anayasanın yapılması ve AKP nin Başkanlık sistemini hayata geçirme ısrarlarına karşı biz Alevilerinde bu konuda söyleyecek sözümüzü ve duruşumuzu meclis içerisinde göstermenin gereğini önemsiyoruz” diyen Deniz, “Bu bakış açısıyla uzun zamandır HDP’nin teklifi ve daveti üzerine diğer Alevi kurumlarımızla birlikte bir dizi görüşmeler yürüttük. Bu çerçevede çeşitli yer ve bölgelerde seçilebilir sıralarda Alevi adayların HDP listelerinden gösterilmesini sağladık” ifadesini kullandı.

Deniz’in açıklaması şu ifadelerle devam etti:

“Derneğimizin Başkanı Ali Kenanoğlu’da bu belirlemeler içerisinde İstanbul 3. Bölge 4. Sıra adayı olarak HDP listelerinde yerini almıştır. Cumhurbaşkanlığı seçiminde HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’ın bu bölgeden aldığı oy ve HDP’nin %10 Barajını aşması dâhilindeki oy artışı dikkate alındığında İstanbul 3. Bölge 4.sıra adayının seçilmesinden yana tereddütümüz yoktur.

Özelde bu bölgede, genelde tüm Türkiye’de Canlarımızın HDP’yi desteklemelerini tarihi bir görev olarak görüyoruz. AKP’nin geriletilmesi ve diktatörlüğün yasallaşması olacak olan Başkanlık sistemini engellemenin tek yolu HDP’nin barajı aşmasıdır. Bu gerçeği görerek hareket eden Derneğimiz HDP yi desteklemenin ülkemizin ve toplumumuzun geleceği açısından kaçınılmaz görmektedir.

HDP ile yapılan ittifak neticesinde Meclise göndereceğimiz Alevi adaylarımız mücadelemize yeni bir ivme kazandıracaklardır. Biz de onların destekçisi ve takipçisi olacağız.

Hızır yoldaşları Hubyar yardımcıları olsun.” (İstanbul/EVRENSEL)

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün