Türkiyeden Haberler

Kutlama ve Destek Mesajı

Alevi örgütlenmesinin emektarlarından, yol arkadaşlarımızdan TURGUT ÖKER, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Eski Genel Başkanı,MÜSLÜM DOĞAN, Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri Genel Başkanı,
Hubyar Alevi Kültür Derneği Başkanı ALİ KENANOĞLU HDP Listesinden NECATİ YILMAZ, Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri Eski Genel Başkanı CHP listesinden seçilecek sıralardan TBMM’e Alevilerin sesi, hak savunucusu, nefesi olarak, “Meclise Canları Getirecekler”

Zorunlu Din Dersleri Kaldırılsın!

Diyanet İşleri Başkanlığı Lağvedilsin!,

Cemevlerine yönelik ayrımcılık son bulsun!,

Madımak Oteli Müze olsun diye, Koçgiri, Dersim, Maraş, Çorum, Malatya, Sivas, Ümraniye, Gazi ve Gezi’de kaybettiğimiz canlarımız için ve bu katliamların utancıyla tüm Türkiye’nin yüzleşmesi için Meclisin sağırlaşmış kulaklarını açmaya gidiyorlar.
Artık Alevilerin hak temelli mücadelesi sadece TBMM dışında değil, artık bizzat TBMM içinde bu canlarımızla sürecektir. “Eşit haklar ve eşit yurttaşlık temelinde kardeşçe, bir arada yaşamak için TBMM çatısı altında bizde varız” diyecekler.
Canlarımızın, yol arkadaşlarımızın yolu açık olsun…

Bu canlarımızın Alevi hareketinin bağımsız siyasal duruşunun TBMM çatısı altında sol bir vicdan ile sürdüreceklerinden eminin ve kefilim…
bugün ve 8 Haziran’dan sonra bu canlarımıza TBMM içinde ve dışında destek vererek, çalışmalarına katkı sunarak, sesimizin, sözümüzün, taleplerimizin ve çözüm önerilerimizin kamuoyuna aktarılmasını el ve güç birliği ile mümkün kılalım.
Turan Eser

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün