Türkiyeden Haberler

Kadıköy’de Alevilerden oturma eylemi

Kadıköy Boğa Meydanı’nda toplanan Pir Sultan Abdal Vakfı İstanbul Şubesi üyeleri, din dersi eğitiminin zorunlu olmasına ve 4+4+4 eğitim modeline karşı olduklarını belirtti

Oturma eylemi öncesinde Pir Sultan Abdal Vakfı İstanbul Şubesi adına yapılan basın açıklamasında, “Okul kitaplarını tek taraflı bir mezhep kitabı haline getiren bu zihniyete karşı toptan bir mücadele yürütmemiz gerekiyor. Bu mücadelemizin merkezinde laik bir eğitim anlayışı durmaktadır. Zorunlu din dersi uygulamalarının kaldırılması, İmam-Hatip okul sayısının azaltılması ve eğitim sistemindeki 4+4+4 modeline son verilmesi, eğitim alanındaki başlıca talebimizdir” denildi.
Pir Sultan Abdal Vakfı Genel Sekreteri Atilla Özdemir de, “Biz daha önce zorunlu din derslerinin kaldırılmasından söz ederken, bütün okullarımız İmam-Hatip okullarına dönüştürüldü. Bütün örgün eğitim veren okulların müfredatı İmam-Hatip’e dönüştürüldü. Dolayısıyla devletin çocuklarımıza dayattığı tek bir şey var: Tek din, tek mezhep” dedi.
Açıklamaların ardından grup bir süre oturma eylemi yaptı.
http://www.haberbiz.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün