Türkiyeden Haberler

Suriye’deki Alevi katliamı Adana’da protesto edildi

Suriye’de İdlib’e bağlı Cisr eş Şugur’da Nusra Cephesi’nin yaptığı Alevi katliamı Adana’da protesto edildi.
İnönü Parkı’nda toplanan Adana Alevi Platformu, Suriye’de geçen hafta sonu İdlib’e bağlı Cisr eş Şugur’da Nusra Cephesi’nin yaptığı Alevi katliamını bir basın açıklamasıyla protesto etti.

Yapılan basın açıklamasında, “Komşu ve kardeş ülke Suriye’den gelen haberler kanımızı donduracak ölçüdedir. Endişemiz büyüktür. Sınırlarımızın dibinde seri Alevi katliamları vahşice gerçekleştirilmektedir.
Bu savaş ya da diğer adıyla oynanan kirli oyunlar emperyalist, siyonist ve kapitalist güçlerin ABD bağımlısı bölge ve diktatörleri üzerinden kişisel varlıklarını ve bölgedeki egemenliklerini sürdürme savaşıdır. Bu savaşta, diktatörlere ve emperyalizme muhalif olan herkes imha edilmek istenmektedir. Bizler bu coğrafyamızda oynanan bu kirli oyunları el ele vererek bozacağız. İnsanlığın, kardeşliğin, sevginin, barışın, huzurun tekrar yeşermesi için mücadelemize devam edeceğiz. Bizler bu coğrafyamızda oynanan bu kirli oyunları el ele vererek bozacağız. İnsanlığın, kardeşliğin, sevginin, barışın, huzurun tekrar yeşermesi için mücadelemize devam edeceğiz” denildi.

haber.sol.org.tr

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün