Türkiyeden Haberler

Suriye’deki Alevi katliamı lanetlendi

HDP Ardahan İl Örgütü, Suriye’de El Nusra ve benzeri çete örgütler tarafından gerçekleştirilen katliamı parti binası önünde düzenlenen açıklama ile protesto etti. Çok sayıda yurttaşın yanı sıra HDP Ardahan milletvekili adayları Arzu Moco ve Taşkın Aktaş’ın da katıldığı açıklamada konuşan HDP İl Eşbaşkanı Ergün Koç, Suriye’nin İdlib kentinin Cisr Eş-Şuğur kasabasına bağlı İştebrak köyünde çetelerce, inançları nedeniyle katledilen Alevileri anarak, katliamı kınadı.

DAİŞ çetelerine silah desteğinde bulunan tüm emperyalist güçlerin yaşanan katliamlardan sorumlu olduğuna işaret eden Ergün, Şengal ve Kobanê’de Kürtlere yönelik katliamların şimdi ise Alevilere yapıldığını ifade etti. DAİŞ’e destek veren iktidarların Muaviye’nin temsilcileri olduğunu ifade eden Ergün, “Dün Beytül-Mal’dan çaldıklarıyla Şam’da yeşil saraylar yaptıran Muaviye’nin temsilcileri, günümüzde bakanlıklardan çaldıklarıyla Ak saraylar yaptırmaktadırlar. Savunmasız sivil Alevi kardeşlerimize yapılan bu insanlık suçunu ve katliamını lanetliyor, onların yanında olduğumuzu belirtiyoruz” diye konuştu.

http://www.yuksekovahaber.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün