Türkiyeden Haberler

Vizyon ünlüsü Bingöl’den inciler: Erdoğan’ın Berkin’in annesini yuhalatması insani bir durum

Gezi direnişi ve ardından Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde hep en yakınında olan ‘Vizyon ünlüsü’ Yavuz Bingöl’ün Erdoğan sevgisi her geçen gün daha da büyüyor. Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a konuşan Bingöl, Erdoğan’ın 14 yaşında polis tarafından vurulıp 15 yaşında yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın Allesi Gülsüm Elvan’ı yuhalatmasını ‘insani bir tepki’ olarak değerlendirdi.

Erdoğan’ın da annesine küfredildiği için kendisinin Elvan’ı yuhalatmasını olağan karşılayan Bingöl, küfredenleri ‘solcular’ olarak tanımladı. Bingöl, “Ölmüş anneye küfür etmek, sol değerlere inanan insanların yapabileceği bir şey mi? Ne kadar ayıp bir şey! O zaman o da öyle yapıyor” diyerek Erdoğan’ın avukatlığını yaptı.

Bingöl’ün konuşmasında dikkat çeken noktalar şöyle oldu:

>> Ben saf tutmak istemiyorum. Hükümet tarafı çok geriyor olabilir. Ama biraz da biz kendimize bakalım. Biz az mı geriyoruz. Küfür, hakaret gırla…

>> Ben sanatın gücüne çok inanan birisiyim. Sayın Cumhurbaşkanı’nın benimle iki kere türkü söylemesini önemsiyorum.

>> Gezi sürecinde Başbakan’la yapılan son toplantı beş-altı saat sürdü. Ben o toplantıda Tayyip Bey’e “Niçin çapulcu dediniz” diye soran tek kişiydim. Aslında Tayyip Bey benim gibi dik duran, herhangi bir menfaat beklentisi olmayan kişileri seviyor. Benimle kurduğu ilişkiyi biraz ona bağlıyorum.

>> Bizim ilişkimiz iç içe bir ilişki değil. Benim yaptığım işleri seviyor.

>> Sosyal medyadan bana küfür eden hayranlara ihtiyacım yok. Bana küfür edenler beni dinlemesin. Zaten dinlemiyordur diye düşünüyorum.

>> Bu zamana kadar hiçbir hükümet Alevileri ciddiye almadı, bu hükümet 2009’dan beri Alevi açılımı yapıyor.

>> Ciddi itibar kaybı yaşıyorum ama bunu umursamıyorum

http://birgun.net/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün