Türkiyeden Haberler

Ahmet Hakan, Yavuz Bingöl’ün sözlerinin tamamını yayınladı

Müzisyen ve oyuncu Yavuz Bingöl’ün Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a verdiği röportajda, Berkin Elvan’ın annesinin Tayyip Erdoğan tarafından yuhalatılmasını ‘insani bir şey’ diye nitelemesiyle başlayan tartışma sürüyor. Ahmet Hakan, kendisini sözlerini ‘çarpıtmakla’ suçlayan Yavuz Bingöl’ün o açıklamalarının tam metnini yayınladı.

”Verilen cevapları biraz kısalttım. Tabii ki anlam değişimine ve anlam kaymasına yol açmamaya azami ölçüde özen
göstererek” diyen Ahmet Hakan’ın, bugünkü köşesinden yayımladığı tam metin şu:

“İşte Yavuz Bingöl’ün sözleri…

Kelimesi kelimesine…

“Şöyle söyleyeyim: Mesela Tayyip Bey’in ölmüş anasına küfür edildiği zaman, ertesi gün o zaman Berkin Elvan’ın annesi yuhalattığı zaman… İşte o zaman sonuç ne? Yani bu çok insani, işte duygusunu işine karıştırmak! Şimdi buna önce sol değerlere inanan insanlar bu kadar aymazlık içine girip de, ilk bir haftası Gezi’nin ilk bir haftası benim için önemliydi, ondan sonra başka bir noktaya gitti, yani işte ne bileyim biliyorsun işte o köprünün adını değiştirmek bilmem ne…

Bunlar şimdi sol değerlere inanan insanların söyleyeceği cümleler mi? Ya da ölmüş bir annenin peşinden edilen küfür ne kadar yakışabilir? Ne kadar ayıp bir şey! Hiç farkı kalmıyor ki işin… O zaman o da öyle yapıyor. Peki tamam… Güzel… Ben de yani o yüzden saf tutmak istemiyorum. O kadar kötü bir noktaya gitti ki iş”.

Ahmet Hakan, ”Yavuz Bingöl, bu aktardığım bölümle ilgili de itiraz ederse… Bana düşen söz konusu bölümün “ses kaydı”nı “hurriyet.com.tr”de yayınlamak ve yukarıdaki cümlelerin Yavuz Bingöl’ün sesinden tüm Türkiye’nin dinlemesini sağlamak olacak” diye yazdı.

İşte O Röportaj

 

RADİKAL

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün