Avrupadan Haberler

Britanya Alevi Federasyonu:”Canlara Kıyanlara Lanet Olsun!”

2 Temmuz Sivas’ta
3 Temmuz Çorum’da
4 Temmuz Dergah’ta bulusalim.
Canlara Kıyanlara Lanet Olsun!

35. Yılında Çorum ve 22. Yılında Sivas Katliamlarında, Hakka Yürüyen Canlarımızı anıyor ve anıları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Tarihimizdeki birçok katliam ve zulümler gibi Çorum ve Sivas katliamları da biz Alevilerin ve tüm vicdanlı insanların unutmayacağı ve unutturmayacağı acılarımızdır.

Bugün Devlet itirafçıları ile tetikçilerinin açıkça ortaya koyduğu bir gerçek var. ‘Çorum ve Sivas’ta Devlet, gerici ve ırkçıları kullanarak katliam yapmıştır’. Şimdi Suriye’de Işid ve benzeri gurupları kullanan devlet, dün de Maraş, Çorum ve Sivas’ta aynı gerici güruhları maşa olarak kullanarak Alevileri ve Devrimci demokratları katletmiştir.
Birçok hükümetlerin değişmesine rağmen katliamlarla yüzleşmek bir yana dursun yeni katliamlar örgütleyen gerici ve ırkçı devlet anlayışı, ülkemizi orta çağ karanlığına çekmeye ve hayatı halklara dar etmeye devam ediyor.

35 yıl geçmesine rağmen, Çorum katliamının yaraları halen sarılmış değil. Bugün Çorum da bulunan Cemevimiz tüm diğer Cemevleri gibi yasa dışı olarak değerlendiriliyor. Anayasal olarak kabul edilmiyor. Çorum Hitit Üniversitesinde sözde Hacı Bektaş i Veli Araştırma bölümü açılarak ilahiyatçılar yetiştiriliyor ve bu sahte sözde Alevi araştırmacıları, Aleviliği asimile etmek için çalışmalar yapıyorlar. Adeta Çorum katliamının devamı olacak şekilde Aleviliğin içini boşaltarak değerlerimizi katlediyorlar.

Madımak halen sözde kültür merkezi olarak Sivas yerel yöneticileri ve devlet tarafından işletiliyor. Binayı utanç müzesi yaparak, geçmişleri ile yüzleşmekten yerine, geçmişi ile gurur duyan bir ucube anlayışla karşı karşıyayız.
Dünyanın dört bir yanında katliamlarla yüzleşme örnekleri olmasına rağmen, insan yakmayı marifet bilen ve bu kara lekeyi çocuklarına miras bırakmayı arzulayan Sivas ve Çorum halkına sesleniyoruz;

Devlet suçlu biliyoruz! Peki sokaklarda insan yakan binlerce güruh kimdi? Masum değilsiniz! Bu nedenle yüzleşmek zorundasınız!

Evet, Bizler çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakıyoruz! Ya Siz? Diye soruyoruz bu insanlıktan nasip almamış katliamcı yobaz kalabalıklara…

Sivasın Işığı Sönmeyecek!
Madımak Utanç Müzesi Olacak!
Alevi Köylerine Cami Yapılmayacak!
Tüm Katliamlarla Devlet Yüzleşecek!
Cemevlerimiz Yasal Statüye Kavuşacak!
Haramla Beslenen Diyanet Kaldırılacak!
Alevi Dergahları Alevilere İade Edilecek!
Çocuklarımızı Asimile Eden Zorunlu Sünnilik Dersleri Kaldırılacak!

Britanya Alevi Federasyonu

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün