Avrupadan Haberler

Cenevre’de Alevi derneklerinden ‘Suriye’deki katliamlara sessiz kalma!’ çağrısı

Cenevre’de Alevi derneklerinden ‘Suriye’deki katliamlara sessiz kalma!’ çağrısı

Cenevre’de Annecy Bölgesi Pir Sultan Abdal,İnsan Hakları Derneği, Cluses Alevi Merkez Derneği ve Cenevre Alevi Kültür Merkezi Derneği’nin birlikte tertip ettikleri ‘Orta Doğudaki Alevi soykırımına ve katliamına sessiz kalma!’ protestosu yaklaşık 100 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Merkez postanenin önünde toplanan kalabalık Suriye ve Ortadoğu’da ölen kişiler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Cenevre Alevi Kültür Merkezi Derneği başkanı Behsat Nergiz yaptığı konuşmada şunları ifade etti

‘Suriye’de tam bir soykırım zihniyeti uygulanıyor. Kendilerinden olmayan, kendileri gibi düşünmeyen bütün halklara ve faklı inançlara saldırıyorlar. İşin en acısı da tüm dünyanın bunu sessizce seyrediyor olması. Başta Emperyalistler, AKP iktidarı olmak üzere Orta Doğu’da din tacirleri, dinleri imanları, akılları, zikirleri paradan ve talandan başka bir şey görmemektedirler. Tüm insanlığı, bu katliamlara karşı birlik olmaya ve duyarlı olmaya, bunun yanında da mücadele etmeye çağırıyoruz’ dedi. Daha sonra söz alan CHP İsviçre Birliği Cenevre temsilcisi Arzu Kayhaner ise bu katliamlara artık dur demenin zamanının geldiğini belirtti. Topluluk daha sonra çeşitli protesto sloganları atarak dağıldılar.

 

(DHA)

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün