Türkiyeden Haberler

Diyanet İşleri Başkanı, Kuran kursunda yanan 6 çocuğun ölümünü “Takdiri İlahiye” ye bağladı

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Karaağaç köyündeki Kuran kursu binasında çıkan yangında altı çocuğun ölümünü ‘Allah’ın takdiri’ne bağladı. “Cenab-ı Hak bu şekilde takdir etti ve aldı” diyen Görmez, çocukları ‘hükmen şehit’ ilan etti.

DHA’da yer alan habere göre, Muhammed Bingöl, Sabahattin Altun, Serhat Sancar, Suat Çankaya ve Şahin Kahraman için Dicle Üniversitesi Camisi’nde düzenlenen törende cenaze namazını Mehmet Görmez kıldırdı.

‘Tek tesellimiz hükmen şehit olmaları’

‘Cenab-ı Hak takdir etti ve aldı’

Son dönemdeki çatışmalara da atıf yapan Diyanet İşleri Başkanı,“Bazı gençler, maalesef eli kalem tutacak bazı gençler dağlara gittiler ve kardeşlerini katlettiler. Ve kendi hayatlarını da, ahiretlerini de berbat ettiler. Ama bu çocuklarımız, elim bir kazada bugün hiçbir kötülüğe bulaşmadan, bir Kuran kursunda, Kuran okuyarak hayatlarını ilim yolunda sarf etmeyi düşünüyorlardı. Fakat Cenab-ı Hak bu şekilde takdir etti ve aldı” diye konuştu.

Ne olmuştu?

Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Karaağaç köyünde elektrikli ısıtıcı yüzünden çıkan yangında, beşi çığlıklar içinde diri diri yanarak, altı çocuk can vermişti.

Kuran kursu binasında 15 gün önce de yangın çıktığı ve öğrencilerin kendi imkanlarıyla söndürdüğü öğrenilmişti.

http://www.diken.com.tr/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün