Türkiyeden Haberler

Emek Partisi’nden IŞİD Katliamı Protestosu

Emek Partisi üyeleri İŞID Kaliamını protesto etmek amacı ile Kayseri’de Cumhuriyet meydanında toplandılar. Basın açıklaması sonrasında da olaysız biçimde dağıldılar. Detaylar haberimizde…

Emek Partisi İl Örgütü adına açıklama yapan Av. Eylem Sarıoğlu Aslandoğan, ”Suriye’nin Hatay yakınında ki, İştebrak köyüne yönelik cani İŞID terör tarafından katliam gerçekleştirildi. Suriye’de her gün farklı bir katliam yapan şer cephesini, onları destekleyenleri, eğitenleri ve donatanları, besleyenleri öncelikle lanetliyoruz, bunun hesabını soracağız. İnsanım diyen herkesi bu katliam ve insanlık dışı davranış uygulamalara karşı birlik olmaya çağırıyoruz.”dedi.

Eylem Sarıoğlu,”El kaide bağlantılı El Nusra terör örgütü, Türkiye sınırına çok yakın mesafede ki Cisr El Şuğur’u ele geçirdikten sonra Alevi köyü olan İştebrak’a saldırdı ve vahşice herkesi katletti. Suriye’de yaşanan olaylar her geçen gün mezhepler arası çatışmayı artıracak, emperyalistlerin halkları bölme politikasını güçlendirecek şekildedir. Işid emperyalizme hizmet etmekte ve halklara yönelik katliamlar gerçekleştirmektedir” ifadelerini kullandı.

http://www.kayserigundem.net/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün