Türkiyeden Haberler

İzmir CHP’de Alevilere küfür etmek serbest mi?

İki akşam önce zil zurna sarhoş bir vaziyette CHP Güzelbahçe İlçe Başkanlığına gelen CHP Güzelbahçe Gençlik Kolları Başkanı Vural Gezer, İlçe Yöneticileri ve kadın üyelerin çoğunlukta olduğu bir ortamda; “Ednan Arslan’a oy vermeyecek, Alevisinin de üyesininde ana… avr… s…” diye sinkaflı küfürler, tehditler savurduğu öne sürüldü!

Bugüne kadar yaptığı vukaatlarla sürekli gündeme gelen Vural Gezer, kadın meclis üyesinin darp edilme olayına karışmasından sonra dönemin İlçe Başkanı Ednan Arslan tarafından Gençlik Kolları Başkanı yapılmış, Belediye Başkanı Mustafa İnce tarafından da şantiye şefliği görevine atanmıştı!

Belediye Başkanı Mustafa İnce, Yardımcısı Mustafa Günay ve dönemin İlçe Başkanı Ednan Arslan’dan oluşan rant şebekesinin adeta tetikçiliğini yapan Vural Gezer’in bu son vukaatı CHP Güzelbahçe’de bölünmelere neden oldu. Aleviler kendi aralarında Ednan Arslan’a “oy yok” kararı alırken, ilçede gruplaşmanın 3 boyuta ulaştığı kaydedildi.

Başkan Yardımcısı Mustafa Günay’ın oğlunun da katıldığı kadın Meclis Üyesi Leyla Cengiz’in darp edilme olayı ile İlçe Başkanı Ednan Arslan ve Belediye Başkanı Mustafa İnce tarafından “star” konumuna getirilip, sürekli ödüllendirilen Vural Gezer’in vukaatları arasında; Belediyeye ait binek araçla “zamparalık” yapmak, pavyona gidip, trafik polislerine gece 02.00’de alkollü yakalanmak gibi örnek alınacak referanslar bulunuyor!

Bugüne kadar yaptığı her vukaatını yanına kar bırakan ve Alevi olmakla övünen Belediye Başkanı Mustafa İnce ve e. İlçe Başkanı Ednan Arslan’ın, Vural Gezer’in CHP İlçe binasındaki Alevilere küfür etmesini nasıl değerlendirecekleri, Güzelbahçe’de merak konusu oldu!

Belediye kaynaklarından gelen bilgilere göre; 14 gün izin aldığı belirtilen Vural Gezer, yaklaşık 1.5 aydır aday adayı Ednan Arslan’la birlikte önseçim çalışmalarına katılıyor. Mustafa İnce, Mustafa Günay, Ednan Arslan’ın Güzelbahçe’de nasıl zengin olduklarına ilişkin elinde bilgi ve belge olduğu öne sürülen Vural Gezer’in, bu kişileri otomatiğe bağladığı iddia ediliyor!

Bu küfür vukaatı ile Güzelbahçe’deki Alevilerin de bölündüğü, Alevi olan Ednan Arslan’a oy vermeyecekleri savlandı.

Öteyandan 7 Haziran seçimlerinden sonra yapılacak olan CHP Güzelbahçe İlçe Kongeresi için 3 grubun çalışmalara başladığı kaydedildi. Belediye Başkanı Mustafa İnce’nin Kazım Çam’ı desteklemeyeceği belirtilirken; Başkan Yardımcısı Mustafa Günay ve eski sekreteri Sibel Güneş’i yeni seçilecek ilçe başkanı için çalışmalar başlattığı belirtildi. Bu durum karşısında Kazım Çam’ın da alttan alttan çalışmalara başladığını belirten kaynaklar, Mustafa İnce ve Kazım Çam’ın arasının açık olduğunu bildiridiler.

“Kambersiz düğün olmaz” diyerek Alpaslan (Alpay) Kandemir ve Özer Ertuğrul’un da ilçe başkanlığı için çalışmalara başladığı keydedilirken; CHP Güzelbahçe İlçenin şimdiden 3 kafalı ahtopot’a döndüğü işaret edildi.

Zil zurna sarhoş bir şekilde CHP Güzelbahçe ilçeye gelen ve Alevileri de hedef alarak galiz küfürler eden Vural Gezer’in bu son vukaatının kapatılıp kapatılmayacağı Güzelbahçe’de merak konusu olurken; İlçe Başkanı Kazım Çam’ın Gençlik Kolları Başkanı hakkında bu saate kadar tutanak tutmamasası, işlem yapmaması, Güzelbahçe’de tartışma konuları arasında canlılığını koruyor. İlçe Başkanı Kazım Çam’ın Vural Gezer’den korktuğunu kaydeden bir kaynağımız; “Kazım Çam, işlem yapamaz. Çünkü dayak yemekten korkuyor! Vural Gezer, Belediye de, ilçe örgütütünde de dilediğini yapıyor. Çünkü elinde büyük kozlar var! Kazım Çam’a İl Başkanlığı destek vermediği sürece, Kazım Çam, Vural Gezer’e en ufak bir işlem başlatamaz!”

Peki; bu rezalet kapatılacak mı, yoksa Vural Gezer kesin ihraç istemiyle disipline verilip atılacak mı?

Diğer bir 1. Bölgeden aday adayı olan Tacettin Bayır’ın Güzelbahçe’ye astırdığı afişlerinin de Vural Gezer’le birlikte hareket edenler tarafından parçalandığı iddia edildi!

ERTAN YILDIZ / GUNDEMOTUZBES.COM

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün