Türkiyeden Haberler

‘Masraflarını öde’ diyen SGK, Uğur Kurt’un ailesinden özür diledi

İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, dün Radikal ve Hürriyet gazetelerinde yayınlanan ve kurumun Kurt ailesinden hastane masraflarını istediğini gösteren haberin ardından bir özür açıklaması yaptı.

İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü, Okmeydanı’nda polis kurşunuyla başından vurulup Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde can veren Uğur Kurt’a hitaben, “tedavi masrafının rücu edilmesi için olayda kusurlu üçüncü kişi olup olmadığını, kendisinin bir şikayetinin bulunup bulunmadığını, varsa ilgili belgeleri getirmesini” belirten skandal bir yazı göndermişti.

SGK İl Müdürlüğü, dün Radikal ve Hürriyet gazetelerinde yayınlanan “SGK’dan skandal yazı” başlıklı konuyla ilgili haberin ardından bir özür açıklaması yaptı.

Kurum yaptığı yazılı açıklamada, yakınlarına hitaben yazılması gereken yazının “sehven”, Uğur Kurt adına yazıldığını söyleyerek, başta Kurt’un ailesi olmak üzere tüm kamuoyundan özür diledi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“7 Şubat 2015 tarihinde bazı basın yayın organlarında yer alan “SGK’dan Skandal Yazı” başlıklı habere konu müteveffa ile ilgili olarak yazılmış olan 28 Ocak 2015 tarihli yazımızda müteveffa Uğur KURT için Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesince 22 Mayıs 2014’te yapılan tedavilere ilişkin sağlık hizmet bedellerinin kurumumuza adli vaka grubunda fatura edildiğinden 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 76. Maddesi gereği meydana gelen olayda müteveffanın ölümüne ilişkin olarak kusurlu 3. Kişi bulunup bulunmadığının tespiti ve müteveffa yakınlarından olaya ilişkin bilgi ve belge temin edilmesi işlemleri için müteveffa yakınlarına hitaben yazılması gereken ilgili yazımız müteveffa kişi adına yazılmıştır.

Kurumumuzca sehven yapılmış olan bu hatadan dolayı başta müteveffa Uğur KURT’un ailesi olmak üzere tüm kamuoyundan özür diliyor kendilerine tekrar başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü”

Demokrat Haber

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün