Türkiyeden Haberler

Mecliste ‘Alevi’ tartışması: ‘Lan, şerefsiz, yedi sülalen…’

Kamer Genç’in, iktidarın Alevileri işe almadığı yönündeki konuşması Meclis’te kavga çıkardı…

 CHP milletvekili Kamer Genç’in Alevilerin yaşadığı ayrımcılıklar üzerine yaptığı konuşmanın ardından AK Partili ve CHP’li milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü, Meclis Başkanvekili Sadık Yakut’un tartışmanın büyümesi üzerine verdiği ara da işe yaramadı, hakaretler havada uçuştu.

Meclis Genel 2015 Yılı Bütçe Kanunu’nun görüşüme takvimine ilişkin söz alan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in kürsüden iktidarın Alevileri işe almadığı yönünde iddialarına cevap veren Ak Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı’nın “KPSS diye bir sınav var, bu sınavda ‘Alevi misiniz, Sünni misiniz’ diye bir hane olduğunu düşünmüyorum. Kendisi CHP’deydi, DYP’ye geçti, sonra CHP’de, yarın hangi partiye geçer bilmiyorum ama ben şuna inanıyorum, Kamer Bey her zaman aynı yerdedir, dönenler o partilerdir. Ben asla Kamer Bey’e dönek diyemem” dedi.

Hürriyet’in haberine göre; Bu sözler üzerine Kamer Genç’in iddialarını tekrarlayan CHP Milletvekili Ali Rıza Öztürk’e AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kacır ile AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz Öztürk’e tepki gösterdi.

Tartışmanın büyümesi üzerine AK Partili ve CHP’li milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Meclis Başkanvekili Sadık Yakut, tartışmanın büyümesi üzerine verdiği arada da milletvekillerinin söz dalaşı devam etti.

AK Partili ve CHP’li vekillerin birbirlerine söyledikleri “Lan”, “Şerefsiz”, “Yedi sülalen, şerefsiz” gibi sözler dikkat çekti. Tartışmaları araya giren milletvekilleri engelledi.

CHP Milletvekili Ali Rıza Öztürk’ü MHP’li Lütfü Türkan sakinleştirerek Genel Kurul Salonu’ndan çıkardı.

http://www.demokrathaber.net/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün