Türkiyeden Haberler

‘Bravo Yavuz Bingöl, Türkiye sizinle gurur duyuyor!’

Sanatçı Fazıl Say, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Berkin Elvan’ı hedef alan Yavuz Bingöl’e tepki gösterdi.

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘avukat’lığını yapan Yavuz Bingöl’ün sözlerine tepki göstererek, ‘Türkiye sizinle gurur duyuyor’ dedi.

Say, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Yavuz Bingöl’ün yanı sıra sanata olan sansürü de eleştirdi.

Say şunları söyledi:

”Sevgili dostlar. Bugün itibarıyle sanatta sansür Türkiye’de artık kesinleşmiştir. İstanbul Senfonisi eseri CSO yıllık programından kaldırılmıştır. Eseri gelecek hafta yönetmesi planlanan konserin şefi, Rengim Gökmen, güzel bir davranışta bulunmuş, ve konserden tamamıyle çekilmiştir. Rengim’e bu asil davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası suçsuzdur ama yine de eseri inat edip çalsalardı bence bir şey kaybetmezlerdi. AKP Kültür bakanlığını ise, bu sansür vesilesi ile, bu derece küçüldükleri ve Türkiye’yi küçülttükleri için tebrik ediyorum (!)

Bana gelince; Ben konserlerime devam edeceğim. Türkiye’de çalmaya, bestelemeye, elimden geldiğince insanlık için bir şeyler üretmeye devam edeceğim. Elbetteki bu İstanbul Senfonisi’nin bestecisi olan beni üzdü bu durum… Bravo Yavuz Bingöl. Bravo Gürer Aykal.. Bravo hepinize. Türkiye sizinle gurur duyuyor !!!!!!”

http://www.birgun.net/

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün