Türkiyeden Haberler

Pınar Aydınlar mest etti

Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesi’nin etkinliğinde sahne alan Türk Halk Müziği Sanatçısı Pınar Aydınlar, geceye katılanları mest etti.

Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesi, Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlediği etkinlikte Türk Halk Müziği Sanatçısı Pınar Aydınlar konser verdi. Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şube Başkanı Cengiz Duman ile yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen geceye Alevi Kültür Dernekleri Genel Sekreteri Ali Arıkan, DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, Kocaeli Sivaslılar Derneği Başkanı İbrakim Kabasakal, Kocaeli Bilecikliler Derneği Başkanı İbrahim Şahin, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Taylan Katak ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.  Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan gecede ilk olarak ev sahibi olarak dernek başkanı Cengiz Duman söz aldı.

KABEMİZ İNSANDIR

Etkinliğe katılanlara kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür eden başkan Cengiz Duman, herkse iyi eğlenceler diledi.  Bakan Duman’ın ardından söz alan Alevi Kültür Dernekleri Genel Sekreteri Ali Arıkan, Alevilerin sorunları üzerinde durdu. Alevilerin sıkıntılarının bir türlü bitmediğini belirten Arıkan, “Türkiye’de sıkıntılarımız çok. Zorunlu din dersleri kaldırılmalı, Diyanet İşleri Başkanlığı kaldırılmalı. Biz bunları her defasında dillendirdikçe bunlar iyiden iyiye eğitim sisteminin içine yerleştiriyorlar. Gelin bir olalım. Güçlü olalım. Laik, demokratik bir Türkiye için mücadele etmeliyiz. Bizim kabemiz insandır” açıklamasında bulundu.

GECEYE KATILANLARI MEST ETTİ

Ali Arıkan’ın ardından Neşe İlbeyli ile Utku Avcı, Mustafa Avcı, Meltem Çalışkan Arkas ve Deniz Hayal’den oluşan grup kısa bir konser verdi. Gecenin sonunda ise Türk Halk Müziği Sanatçısı Pınar Aydınlar sahne aldı. Birbirinden güzel türküleri ve eserleri seslendiren Pınar Aydın etkinliği izlemeye gelenlerden büyük alkış aldı. Yaklaşık 1,5 saat boyunca sahnede kalan Pınar Aydınlar geceye katılanları mest etti.

http://www.bizimkocaeli.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün