Türkiyeden Haberler

Yavuz Bingöl’e annesinin türküsüyle tepki

Gülsüm Elvan’la ilgili açıklamalarının ardından Yavuz Bingöl’e sosyal medyadan gösterilen tepki gösterenler annesi halk ozanı Şahsenem Bacı’nın “Soyanlara Vur” türküsünü paylaşıyor.

Yavuz Bingöl’ün Berkin Elvan’ın annesinin yuhalatılması konusunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ‘a destek vermesinin ardından Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan’ın yaptığı açıklamada andığı Bingöl’ün annesi özellikle Aleviler arasında sevilerek dinlenen halk ozanı Şahsenem Bacı…

Gülsüm Elvan’ın, “Biz Yavuz Bingöl’ü annesinden dolayı tanıdık. Alevi toplumunun ekmeğini yemiş birinin bu kadar nankörlük etmesi çok acı. Bu kadar vicdansızlık olmaz” şeklinde açıklamaları sonrası akıllara “Bingöl’ün annesi kimdir?” sorusu geldi. Bir halk ozanı olan Yavuz Bingöl’ün annesi Şahsenem Bacı; Aşık Veysel, Aşık Mahzuni ve Hüdai gibi isimlerden etkilendi. Yaklaşık 1000 şiiri ve 150 türküsü bulunan Şahsenem Bacı, çeşitli aşık şölenlerine katıldı, 1975 yılındaki Hacı Bektaş şenliklerinde birincilik kazandı.

Bingöl’ün açıklamaları sonrasında  sosyal medyada büyük tepki tweetleri atılırken annesi Şahsenem Bacı’nın seslendirdiği “Soyanlara Vur” türküsü de paylaşıma sokuldu. Yolsuzluk yapanların eleştirildiği türküde, “rüşvet alır milyonları eritir” gibi sözler yer alıyor.

RADİKAL

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün