HaberlerTürkiyeden Haberler

Yol Kardeşleri 24 Ekim’de İstanbul’da Buluşuyor

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu sosyal medya hesabı üzerinden “Yol Kardeşliği Projesi” kapsamında etkinliğin 24 Ekim 2021 Pazar günü saat 13:00’te AKD Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi’nde gerçekleştirileceğini duyurdu.

Açıklamanın devamı şöyle:

Alevilerin Avrupa’dan Türkiye’ye, Kıbrıs’a uzanan ‘Yol Kardeşliği’ projesi ilk adımıyla hayat buluyor. Bu projeyle diyaloğu, dayanışmayı, paylaşmayı diri tutarak, yolu sürdürmeye kararlı olduğumuzu ifade ediyoruz.

Yol kardeşliği projemizin, her türlü asimilasyona karşı; Alevilik inançsal hizmetleri olan erkânları, ritüelleri ve sosyal, kültürel çalışmaları kapsayan, özellikle inancımızın temel taşı olan musahiplik (kardeşlik) bağını yeniden canlandırıp, yaygınlaştıracağına inanıyoruz.

Avrupa’da ve Türkiye’de Alevilik inancı adına ortak mücadele eden Alevi kurum ve kuruluşlarına üye olan tüm canlarımızın Alevilik inançlarına uygun bilgi, görgü, eğitim başta olmak üzere Akademik çalışmalara da yer vererek, gelecek nesillerin yolumuza uygun yetişmesini, bu güzel yola sahip çıkılmasını sağlayacağına inanıyoruz.

Tüm aydın ilerici sivil toplum örgütleriyle işbirliğine giderek, eğitim de paydaş yaratarak gençlerimizin, çocuklarımızın eğitimine destek olmak, yani ihtiyaç sahibi öğrencilere nakdi (burs) veya ayni (kırtasiye malzemeleri, okul tefrişatı-tadilatı, gıda, giyim malzemeleri vb) yardımlar için birliktelik ve güç sağlayacağımız, “El Ele El Hakka” felsefesiyle çalışmalarımızı yürütmek için yol kardeşliğinde bir araya geliyoruz.

Bu hedefler etrafında, uzun yıllar birliğimizi sağlayamaya katkı sunacağına inandığımız “Yol Kardeşliği” projesinde yer almak isteyen kurumlarımızı, çatı kurumlarımıza başvurmaya çağırıyoruz.

“Yol Kardeşliği” projesi kapsamında ilk etapta katılan kurumlarımızdan, AKD Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi – Türkiye ve Wr.Neustadt Cemevi – Avusturya, yola ikrar vermek için bir araya geliyor.

Yol Kardeşliği etkinliği, 24 Ekim Pazar günü saat 13:00’te AKD Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi’nde gerçekleştirilecek. Bütün canları bekliyoruz.

Yol cümleden uludur.

Bu yola ikrar verenlere Aşk Ola.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün