Türkiyeden Haberler

Ali Ekber Çiçek Mezarı Başında Anıldı

Türk halk müziği sanatçısı Ali Ekber Çiçek, ölümünün 9’uncu yılında Balıkesir’in Edremit ilçesi Tahtakuşlar Mahallesi’nde bulunan mezarı başında anıldı.

Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen anma törenine, sanatçının eşi Can Çiçek, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, siyasi parti temsilcileri ve mahalle sakinleri ile sanatçının sevenleri katıldı. Ali Ekber Çiçek’in mezarına karanfiller bırakıldı. Alevi dedenin okuduğu dua sonrası Ali Ekber Çiçek’in eşi Can Çiçek, yaptığı konuşmada, “Çok yoğun duygular içerisindeyim. Göz açıp kapayıncaya kadar yıllar su gibi akıp geçti. Ölümünün bu dokuzuncu yılı oluyor. Tarifi imkansız duygular içerisindeyim. O büyük bir usta idi. Kim bilebilirdi ki, Erzincan’ın bir köyünde ailenin üç erkek çocuğundan bir tanesi kucağına bağlama alan bugün büyük bir usta olarak karşımıza çıkacağını kim bilebilirdi ki. 65 yıl dile kolay. Çok emekler verdi, çok katkıları oldu. Dünyaya bir kültür mirası bıraktı” dedi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ise, “Hakikaten Türk kültürüne bu kadar hizmet eden bir kişinin öldükten sonra unutulmaması gerektiğine inanıyorum. Ben bir şeyi hayatta kendime şiar edindim. Geçmişini bilmeyen insanlar, doğru bilmeyen milletler, geleceğini doğru kurma şansına sahip değildir. Onun için mutlaka geçmişimizi doğru bilmek mecburiyetindeyiz. Mutlaka geçmişimizi unutmamak, geçmişimizi çocuklarımıza öğretmek mecburiyetindeyiz. Bu doğrultuda da Ali Ekber Hoca’ya Tanrı’dan bir kez daha rahmet diliyorum” diye konuştu.

Ali Ekber Çiçek’in mezarı başında yapılan anma töreni sonrasında Tahta Kuşlar Mahallesi sosyal tesislerinde pilav ve ayran ikramında bulunuldu.

http://www.habertadi.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün