Avrupadan Haberler

BAF,Yapılan Katliamı Nefretle kınıyoruz

Britanya Alevi Federasyonu Ankara’da yapılan katliam için basın açıklaması yayınladı. Açıklamasında masum insanlara yapılan katliamı nefretle kınadığını belirten BAF Yönetimi, Masum ve mazlum halklara birlik çağrısında bulundu.

İlgili Basın Açıklaması;

13 Mart 2016 Pazar Akşamı Ankara’da, Masum İnsanları Hedef Alan Katliamı Nefretle Kınıyoruz!

Tüm Mazlum ve Masum Halklarla Birlikte Şiddetin Karşısında Bir ve Beraberiz!

Sur’da Tankla İnsan Ezen Devletin Kolluk Kuvvetlerini Nefretle Kınıyoruz!

Savaş ve Katliamlardan Beslenen AKP Hükümetini Nefretle Kınıyoruz!

Detayları henüz netleşmemiş olan Ankara’da yapılan bu kirli saldırı sivil insanları hedef almıştır. Ellerinde Ali İsmail’lerin fotoğrafını taşıyan çocuklarımız katledilmiştir. Onlarca can parçalanmış, onlarca ağır yaralı insan tedavi altındadır.

Katliamı her kim yapmış olursa olsun, ABD ve MİT haberli olduğu, çıkan haberlerden ve yapılan resmi açıklamalardan belirlenmiştir. TURGEV’in saatler önce kendi öğrencilerine gönderdiği, uyarı mesajı kamuoyu tarafından bilinmektedir. Katliamı yapanları, planlayanları ve göz yumanları nefretle kınıyoruz.

Geçtiğimiz aylar ve günler içinde AKP devleti kendi gündemi ve hedefleri için kolluk kuvvetleri eli ile insanlık dışı katliamlara imza attı. Devletin Kürt illerinde yaptığı katliamlar ve ölüm şekilleri tarif edilemez şekillerde gerçekleştirildi.

Savaş büyük şehirlere taşınarak adeta 12 Eylül darbesine zemin hazırlar gibi, Başkanlık sistemine zemin hazırlığı yapılıyor. Bu alan tehlikeli ve AKP’nin arzuladığı bir alandır. Daha fazla şiddet, daha fazla şeriat kuralları, din istismarı, hukuksuzluk ve hak ihlalleri demektir. Bunlardan en çok kadınlar, çocuklar ve siviller zarar görmektedir.
Şiddet ve savaş bir an önce sonlandırılmalı ve barış görüşmeleri hemen başlamalıdır. Şiddet masum ve sivilleri hedef aldığı kadar, istikrarı, geleceği ve hayatın tüm alanlarını karartmaya devam ediyor.

Şiddete yandaşlık yapan AKP kalemşörleri başta olmak üzere her türlü şiddeti destekleyen ve göz yuman tüm çevreleride nefretle kınıyoruz!

BAF

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün