HaberlerTürkiyeden Haberler

Pir Veliyettin ULUSOY “Vakıf olarak 142 Öğrenciye Burs Desteği Sağlayacağız”

Hünkar Hacı Bektaş Veli Vakfı Başkanı Pir Veliyettin ULUSOY 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı sebebiyle 142 Öğrenciye burs verileceğini duyurdu.

Vakfın açıklaması şöyle:

Vakfımızın esas amaçlarımızdan birini oluşturan eğitim alanındaki sorunlarımızın çok küçük bir parçasına çözüm olmasını umduğumuz maddi imkânları kısıtlı olan ögrencilerimize burs desteği sağlamaktır.

Hünkar Hacı Bektaş Veli Vakfı olarak; üniversitelerde ön lisans, lisans ve yüksek lisans düzeyinde ögrenim gören başarılı ve maddi imkânları yetersiz ögrencilere burs desteği saglamak için 2015 yılında bir fon hesabı oluşturduk.

Oluşturulan bu fondan; 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Y. Lisans olmak üzere toplam 24 öğrenciye,

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Y. Lisans olmak üzere toplam 56 öğrenciye,

2017-2018 Egitim Ögretim Yılında; On Lisans, lisans, Y. Lisans olmak üzere toplam 77 öğrenciye,

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Y. Lisans olmak üzere toplam 100 öğrenciye,

2019-2020 Egitim Öğretim Yılında; Egitim Öğretim Yılında; On Lisans, Lisans, Y. Lisans olmak üzere toplam 132 öğrenciye destek sağlanmıştır.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında; Ön Lisans, Lisans, Y. Lisans ve Doktora olmak üzere toplam 142 öğrenciye 10 ay süreyle burs desteği sağlayacağız.

Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre’nin eşitlikçi ve anti-cinsiyetçi yaşam biçimleri ile Ahi Evran’ın dayanışmacı vasfını; Yolumuza ve insanlık tarihine katmış oldukları değerleri gözeterek 2021-2022 Egitim Ögretim Yılı Bursumuzu onların anısına adıyoruz. Üç ismin de ürettikleri ve savundukları değerler yedi asır öncesinden kalmadı tersine bütün zamanlar boyunca bizlere seslendiler ve bizlere ışık oldular.

Ülkemizdeki yaşam koşulları ve gündelik hayatın pratikleri dikkate alındığında kadınlar için hayatta kalma ve yaşamak çok daha zor hale getirildiği gözlemlenmektedir. Bu can alıcı hususu dikkate alarak burslarımızın ilk altı yılında kız öğrencilerden yana özellikle pozitif ayrımcılık ilkesini uyguladık. Bu uygulama çok daha etkin bir şekilde devam edeceğiz. Dostlar, el birliği ve gönül dirliğiyle adalet ve eşitlikçi ilklerinden ödün vermeden dayanışma ruhu içerisinde insanlığa dair degerlere katkı sunabiliriz.

Yolumuza gönül vermiş sizlerin maddi ve manevi desteğiyle bu hizmetleri yapacağımıza inancım sonsuz. Bu kapsamda yapmış olduğunuz bağıs, katkı ve desteğiniz için çok teşekkür eder, sağlık, mutluluk ve çalışmalarınızda başarılar dilerim.

13.10.2021 Askı Muhabbetlerimle

Pir Veliyettin ULUSOY

Hünkar Hacı Bektaş Veli Vakfı Başkanı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün