HaberlerTürkiyeden Haberler

PSAKD “2 Temmuz Madımak Katliamı ve Toplumsal Hafıza Müzesi” Açacak

PSAKD (Pir Sultan Abdal Kültür Derneği) Genel Merkezi sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile 2 Temmuz Sivas Madımak Katliamı ile ilgili toplumsal hafıza Müzesi yapılması için çalışma başlattığını duyurdu.

Duyuru şöyle:

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Yönetim kurulu olarak “2 Temmuz Madımak Katliamı ve
Toplumsal Hafıza Müzesi” yapılması için çalışmalar başlatmıştır.

Genel Yönetim Kurulunun işlerini kolaylaştımak ve yardımcı olmak için 17/11/2018 tarih ve 1246 sayılı kararı ile GYK üyesi ve Karadeniz bölge sorumlusu Alattin TÜRKOĞLU, GYK üyesi ve Eğitim sekreteri Onur KAYA ve Denetleme Kurulu Başkanı İsmail Ateş müze komisyonu olarak GYK tarafından
görevlendirilmiştir.

GYK tarafından görevlendirilen komisyon ise, Komisyonun işlerini kolaylaştımak, yardım ve destek sağlamak amacı ile Haydar YILMAZ, Hikmet PARLAK, Hüseyin KARABABA, Gülüzar Aysun YİĞİT, Serdar DOĞAN, Asuman TECİRLİOGLU, Murat DASKIN, Özge Özcan DIKEN, Mehmet Ali AYYILDIZ, Orhan TÜREYLIOGLU, Arif BALABAN. Siyasilerden CHP Ankara Milletvekili ve dönemin genel başkan yardımcısı Yıldırım
KAYA, Çankaya belediye Başkanı Alper TAŞDELEN, 25 Dönem CHP Ankara milletvekili Aylin NAZLIAKA ve dönemin Avcılar Belediye başkanı Handan Toprak dan oluşan isimlerle genişletilmiştir. Komisyon kendi olanakları ile Sivas Madımak Şehitlerimizden Asım BEZİRCİ İnci TÜRK ve Koray KAYA’ nın silikon heykellerini yaptırmış olup genel merkezdeki Madımak anı müzesinde sergilenmektedir.

Ancak; Müze komisyonu GYK ya bağlı ve GYK’nın sorumluğunda çalışması gerekirken, bu çalışmalar sırsında GYK’dan bağımsız, sorumlu olduğu GYK ya bilgi aktarımından uzak hareket etmiştir. Bu durum örgüt içinde örgüt görüntüsü vermiştir. Geçen süre zarfında GYK’nın işlerini kolaylaştırmak amacıyla GYK tarafından görevlendirilen müze komitesi bu amacın dışına çıkmış olup GYK’nın 28/11/2020 tarih ve 1315 sayılı kararı ile feshedilmiştir.

Yeni komisyon atanana kadar çalışmaları Genel Yönetim Kurulumuz yürütecektir.

Bilginize

Saygılarımla

GENEL BAŞKAN
Gani KAPLAN

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün